14.4 C
New York
May 6, 2021
DardaniaNews
Featured Sport

Ekskluzive: Vjen rikthimi i madh nga Kemal Ademi, tani bën kërkesë t’i bashkohet Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje në ndeshjen e saj më të rëndësishme deri më tani.

Dardanët u mposhtën në udhëtim te Maqedonia e Veriut 2-1 në gjysmëfinalen e Divizionit D në Ligën e Kombeve, në një ndeshje ku pati shumë mungesa.

Mungesat e mëdha si ato të Hekuran Kryeziut, Amir Rrahmanit, Milot Rashicës apo Vedat Muriqit u vërejtën shumë, sidomos në repartin ofensivë ku sulmuesit dështuan totalisht.

Gjithsesi pas ndeshjes me Maqedoninë ka ardhur një lajm i mirë në Federatën e Futbollit të Kosovës, pasi një nga lojtarët që është synuar të merret prej kohësh ka bërë rikthimin e madh.

Fjala është për Kemal Ademin, ku Telegrafi ka marrë vesh që sulmuesi e ka kontaktuar presidentin e FFK-së, Agim Ademin duke i thënë se është gati të luajë për Kosovën.

24-vjeçari ka nënshtetësi gjermane dhe zvicerane, ndërsa ditë më parë deklaroi se i përcjell të gjitha ndeshjet e Kosovës.

Tani pritet që FFK të nis procedurat në FIFA-në për ta marrë sulmuesin gjigant 1,98 i gjatë.

Ademi ditë më parë ka kompletuar transferimin te gjiganti turk Fenerbahce nga Baseli i Zvicrës.

Sigurisht që kërkesa e tij është mirëpritur nga shtëpia e futbollit kosovar pasi sulmuesi ka qenë prej kohësh në listën e FFK-së.

Zyrtarët e Federatës së Futbollit të Kosovës ka më shumë se një vit që janë duke përcjellë lojtarin i cili më në fund është bindur se vendimi i duhur është të vesh fanellën e Dardanëve.

 

Related posts

Angela Merkel: Asnjëherë Mitrovica nuk do të ndahet nga shteti i Kosovës, sepse ajo është e Kosovës! [VlDE0]

dardanianews

Një vaksinë kundër koronavirus e zhvilluar nga një ekip kinez, është në prova tek njerëzit në Kinë, dhe studiuesit shpresojnë që së shpejti ta provojnë atë edhe në Kanada

dardanianews

Gjermanët thonë se nuk ia shesin firmën Trumpit, nëse zhvillojnë vaksinën do ia japin tërë botës

dardanianews