24.7 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Kryeministri i ri, i ‘zhytur’ në borxhe

Avdullah Hoti, kandidati i mandatuar nga Presidenti i vendit, Hashim Thaҫi, është deklaruar kohë më parë në Agjencinë Kundër Korrupsionit, në kohën kur ishte deputet.

Nga deklarimi i tij, ai tregon se ka mbi 40 mijë euro borxhe, duke përfshirë kështu një kredi për blerjen e banesës, huazim për blerjen e truallit dhe pagesën për dy vite akademike.
Për pasurinë e Hotit, Bota sot ka raportuar edhe më parë, që mund ta lexoni në këtë link.

 

Related posts

Publikohet raporti i UNDP: Vjosa Osmani e para në përkrahjen e qytetarëve, lë pas Albin Kurtin

dardanianews

Skandaloze/ Tregtari i madh Ramiz Kelmendi nxit panik, blini ushqime për 90 ditë…

dardanianews

Velipoja e boshatisur, me sytë nga hapja e kufirit me Kosovën, administratori: 80% e rezervimeve janë anuluar (VIDEO)

dardanianews