16.1 C
New York
April 21, 2021
DardaniaNews
Uncategorized

Lajm i mirë për gastronomët, me masat e reja pritet t’iu zgjatet orari i punës

Qeveria në detyrë pritet të vendosë masa të reja ndaj Covid19

IndeksOnline ka arritur të sigurojë propozim- vendimin, e sipas të cilit gastronomëve do t’iu zgjatet orari i punës.

“Shërbimet e hotelerisë dhe gastronomisë lejohen të punojnë nga ora 05:00 – 22:00”, thuhet në propozim, derisa lëvizje të njejtë pritet të ketë edhe për Qendrat tregtare./IndeksOnline/

 

Related posts

Stefanoviç thotë se Kosova nuk mund të ketë ushtri, përveç KFOR’it

dardanianews

Postim morbid i Fjolla Morinës: Pse o Zot e more Lezen e jo Isën

dardanianews

U arrestua pasi kërcënoi presidentin, familja Boletini vjen më një letër të fuqishme drejtuar Hashim Thaçit dhe Albin Kurtit

dardanianews