5 C
New York
February 23, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Lajmërohet Finsik Ismaili, i ka dy fjalë me ish-shefin e tij Albin Kurtin

Ish-deputeti i VV’së, Fisnik Ismaili, po konsideron se Qeveria e Kosovës bëri i bëri reklamë fenomenale Serbisë me një mijë teste të COVID-19.
Sipas tij, më fenomenale do të ishte sikur Qeveria të refuzonte këtë donacion dhe të kërkonte nga Serbia kërkimfalje për 20 mijë dhunimet e luftës që i kanë bërë ushtria dhe policia serbe.
“Rrota e sams, bani promocion fenomenal për veti e shtetin e vet me 1000 teste të leshit. Në krejt mediet e botës. Edhe ma fenomenale kish qenë një përgjigjje e stilit “Jo, nuk i shlyejnë 1000 teste të lodhëta 20,000 dhunimet, për të cilat as falje s’keni kërkue. Kapni këto teste e ktheni n’bothë, ku i patët deri tash. Falemderës, por kur ju kemi përballue juve, COVID-in e kapërcejmë më lehtë se një fruth. Ajd, u pičku materinu.” Me i çue shypet në rrotë same, si duket, po del me qenë më lehtë se me i refuzue këta mutat që na perdorin për me e promovue veten, e me fitue pikë edhe në dialog”, ka shkruar Ismaili.
Fisnik Ismaili ka qenë deputet i VV’së por është larguar nga Partia e Albin Kurtit me një pjesë të anëtarëve të tjerë përfshirë Shpend Ahmetin, Visar Ymerin, Dardan Molliqajn, Dukagjin Goranin, Faton Topallin, Shqipe Pantinen etj. S’ishin pajtuar me mënyrën se si Kurti u rikthye Shef i VV’së.

Related posts

Ekskluzive: Vjosa Osmani kundër LDK’së edhe në Gjykatë, kërkon të shpallet antikushtetues dekreti i Presidentit

dardanianews

Baton Haxhiu: Albin Kurti e Aleksandar Vuçiq kanë bërë marrëveshje për pozitën e Veton Surroit

dardanianews

“Ma jep pak kripën’: Minuta e çmuar që kapi Gjermania dhe arriti ta frenojë koronavirusin

dardanianews