23.8 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

LAJMI I FUNDIT: Vitia miraton kërkesën për largimin e orës policore

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka aprovuar kërkesën e Asociacionit të Komunave të Kosovës për heqjen e kufizimit të lirisë së lëvizjes, raporton Gazeta Express

Lajmin për Express e ka konfirmuar drejtori i AKK-së, Sazan Ibrahimi.

 

Ishte një takim konstruktiv ndërmjet kryetarëve të komunave dhe ministrit Vitia. Kërkesa e Asociacionit të Komunave të Kosovës për heqjen e orës policore, por edhe kërkesat tjera që kanë impakt në zhvillimin ekonomik lokal, janë aprovuar nga ministri Vitia. Por, lehtësimi i këtyre masave do të ndodhë në mbledhjen e radhës së Qeverisë, ku Vitia do t’i paraqesë kërkesat e komunave”, ka deklaruar Ibrahimi.

Ai tha se është rekomanduar që gastronomia të punojë deri në orën 23:00.

“Është rekomanduar që gastronomia të punojë deri në orën 23:00, nëse situata me COVID-19 është situate stabile, atëherë pritet që nga mesi i qershorit të ketë edhe lehtësira tjera për hotelerinë”, ka deklaruar Ibrahimi./GazetaExpress/

Related posts

Anëtari i PDK’së futet brenda tubimit të VV’së në Rahovec, ka disa fjalë për të pranishmit

dardanianews

Tuna “parashikojë” përhapjen e koronavirusit: Ju thash, nuk më besuat

dardanianews

Bashkëshortja e analistit politik emërohet anëtare e Këshillit Drejtues në Universitetin e Pejës

dardanianews