22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Lehtësimi i dytë i masave, nga e hëna hapen këto biznese në Kosovë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë me dije se faza e dytë e kthimit në normalitet do të nisë të hënën më 18 maj.

Kurti ka thënë se faza e dytë parasheh hapjen e disa bizneseve.

“Nga e hëna do të hapen këto biznese: floktarët, stomatologët, tregtarët me pakicë dhe tregu i gjelbër, gastronomia, transporti hekurudhor, transporti urban dhe ndërurban me leje të veçanta, qendra e thirrjeve telefonike, si dhe hapja e galerive dhe muzeve”, ka deklaruar Kurti.
Kryeministri në detyrë ka thënë se Kosova është bërë shembull i menaxhimit të pandemisë COVID-19.

Related posts

Libri i ri i Rexhep Qoses: Enver Hoxha dhe Skënderbeu, atdhetarët më të mëdhenj në historinë e kombit

dardanianews

Kurti u flet gazetarëve boshnjakë për shkëmbimin e territoreve që po përgatitet, nxit menjëherë reagimin e Grenell

dardanianews

Nuk mund të shpërblehet dhe të blihet njohja e Serbisë me tokë shqiptare!

dardanianews