April 19, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Osmani përplaset me deputeten Ismajli: Kritikat e juaja i marr si kompliment

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, në seancë ka reaguar ndaj deputetes së PDK-së, Besa Ismajli e cila e pyeti Osmanin përse po qeshni në seancë.

Osmani ka thënë se kritikat e saj i merr si komplimente, transmeton IndeksOnline.

“Si një grua në politikë që karrierën e ka filluar shumë e re, është e pamundur për mua mos të dal dhe mos t’i përgjigjësha zonjës Ismajli. Unë sot kritikat e juaja i marrë vërtetë si komplimet e në asprktin personal nuk do t’i përgjigjesha por do ju përgjigjem sesa dhjetra vajza të vogla po na shikojnë dhe për mësim që në Kuvend të mos pranojmë një kulturë me iu tregu se kur duhet të flasin, gratë kanë me fol kur të dojnë e kanë me kesh kur të dojnë.
Kur folët ju për një diçka të tillë më parë që po ju pengon tani buzëqeshja ime, me pas ngrit zërin besoj e kishin ditë të gjithë.
E kam detyrë njerëzove që një kulturë e tillë të mos lejoj të instalohet në Kuvend”, tha ajo.

 

 

Related posts

Kina “shuplakë” Rusisë, ndërmerr vendimin që nuk i konvenon aspak Putinit

dardanianews

Milaim Zeka ia publikon Tomë Gashit një dokument: Ke qenë gjykatës i Millosheviqit

dardanianews

Një komandant i UÇK-së, bëhet Kryeministër i Maqedonisë së Veriut

dardanianews