2.9 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Lajme Sport

Punë e kryer: Sane transferohet tek Bayerni

Skuadra e Bayern Munichut ka arritur një transferim të madh.

Ekipi i madh bavarez ka arritur të transferojë sulmuesin anësor të Manchester Cityt, Leroy Sane, raporton gazetari i SportBild, Christian Falk, përcjell GazetaBlic.

Falk para pak minutash me anë të një cicërime në Twitter ka njoftuar për kalimin e Sane tek Bayerni.
Christian Falk, gazetari i SportBild është shumë i lidhur me klubin e Bayernit dhe informacioni i fundit nga ai është se transferimi i Sane nga Manchester City tek Bayern Munich veçse është kryer.

“Njoftim për Leroy Sane: Transferimi i tij në Bayern është kryer”, shkruan Falk në Twitter.

/GazetaBlic

Related posts

Para se të shkonte në Hagë, Thaҫi i drejtohet Amerikës, por merr këtë përgjigje

dardanianews

Takimi misterioz Thaçi-Haradinaj-Veseli: Mediumi i AAK-së thotë se lidhet me aktakuzat e Speciales

dardanianews

Zbuloi dy skandale në Kosovë, avokati i shpëton atentatit me 11 plumba, ja pamjet e sulmit – Pamje

dardanianews