9.2 C
New York
April 20, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Ramush Tahiri propozon tri vendime për LDK-në, pyet cili është më i drejti?

Njohësi i çështjeve politike në Kosovë, analisti Ramush Tahiri përmes një postimi në Facebook, ka pyetur se prej tri vendimeve të cilat i ka shkruar cili do të ishte më i mirë për LDK-në.

Ai shkruan se, a do të ishte më mirë LDK-ja me dal prej Qeverisë Kurti duke i tërhequr ministrat dhe zëvendësministrat, apo duke i zëvendësuar ata me emra të rinj sa herë që ia shkarkon kryeministri, apo mos me iu përgjigj fare veprimeve të Kurti edhe nëse deri në fund të mandatit mbetet pa asnjë ministër.

Postimi i plotë:
CILI DO TE ISHTE VENDIMI ME I MIRE DHE ME I DREJTE PER LIDHJEN DEMOKRATIKE TE KOSOvES.
1. ME DALE PREJ QEVERISE KURTI DUKE I TËRHEQUR MINISTRAT E ZEVENDES MINISTRAT.

2. ME I ZEVENDESU MINISTRAT ME EMRA TE RINJE, SA HERE QE I SHKARKON KRYEMINISTRI, NE MËNYRE QE ME E PASE VOTËN E NDIKIMIN E SAJ NE QEVERI

3. MOS ME VEPRU FARE DHE MOS ME IU PËRGJIGJE VEPRIMEVE TE KRYEMINISTRIT EDHE NËSE DERI NE FUND TE MANDATIT NUK MBETET ME ASNJË MINISTËR

Related posts

Sulmohet me plumba vetura e gazetarit Shkumbin Kajtazi

dardanianews

Po e çon Bosnjën drejt konfliktit, Dodiku sfidon Perëndimin: Kam përkrahjen e Rusisë dhe Kinës

dardanianews

Emrat e ministrave që po diskutohen aktualisht në mbledhjen e Kryesisë së LDK-së

dardanianews