17.6 C
New York
June 2, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Shpend Ahmeti merr në telefon Albin Kurtin, ja për ç’fare biseduan?

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe kryeministrti i Kosovës, Albin Kurti, kanë zhvilluar një bisedë telefonike, ku kanë biseduar për bashkëpunimin institucional për masat e reja kundër pandemisë, koronavirus, shkruan GazetaBlic.Ahmeti përmes një shkrimi në “twitter”, ka thënë se koordinimi i institucioneve është kyç në këtë betejë të përbashkët.Shkrimi i plotë:

Related posts

Tufa e gjashtë luanëve kërcejnë mbi gjirafën për ta vrarë, por pa sukses

dardanianews

A e çon LDK-ja Kurtin në Kushtetuese nëse zgjidhet shef i Qeverisë? Veliu: Po punojmë që ai të mos bëhet kryeministër

dardanianews

Sondazhi i CNN-it nxjerr Bidenin para Trumpit në garën për president

dardanianews