14 C
New York
December 10, 2023
DardaniaNews
LajmeShëndetësi

Vetëm 10 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 38 pacientë të tjerë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 10 raste të reja me koronavirus në vend.

Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 823.

Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK sot ka testuar 231 mostra, prej të cilave 10 kanë rezultuar pozitive.

“ Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Mitrovicës 5 raste (sipas vendbanimit: 5 raste Rekë), nga komuna e Prizrenit 3 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Prizren dhe 1 rast Gërnçar), nga Rahoveci 2 raste”, ka njoftuar IKSHPK.

Related posts

Kimete Berisha godet ashpër Vjosa Osmanin

dardanianews

“Nuk e bëj vaksinën, është vdekjeprurëse”, habit me deklaratën eksperti i njohur

dardanianews

Këngëtarja rumune, Andreea Vilcan viziton Prekazin për 28 Nëntor

dardanianews