11.1 C
New York
May 8, 2021
DardaniaNews
Ekonomi Lajme

Vetëvendosje: Nuk e votojmë Projektligjin për rimëkëmbje ekonomike

Projektligjin për rimëkëmbje ekonomike nuk pritet ta votojë asnjë deputetë i Lëvizjes Vetëvendosje.

Nënkryetari i VV-së, Besnik Bislimi në emisionin Debat të Dukagjinit, tha se ky projektligj nuk ka të bëjë asgjë me rimëkëmbje ekonomike.Ish-ministri Bislimi tha se kryeministri Hoti nuk po arrin t’i bindë as partnerët e koalicionit për të votuar këtë ligj, andaj shton se është e palogjikshme që VV-ja ta votojë këtë projektligj.

“Ligji për rimëkëmbjen ekonomike nuk ka asnjë element për rimëkëmbje ekonomike. Dhe është e palogjikshme që ne të votojmë një ligj të tillë që i ngjason një hartimi shkollor. E mendojmë që duhet një pako tjetër të rimëkëmbjes. Po del që Avdullah Hoti nuk ka arritur t’i bindë as partnerët e saj për votimin e kësaj pako”, tha Bislimi.

Related posts

Haki Abazi mbetet jashtë Kuvendit

dardanianews

Nga aktori amerikan Tom Hanks, te trajneri i Arsenalit, ja VIP-at e infektuar me koronavirus

dardanianews

Miftari akuza të rënda ndaj Thaçit: Atentatin e parë e ka bërë në Gjenevë, janë nda 150 mijë marka për vrasje

dardanianews