10.6 C
New York
December 4, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Zeka publikon një foto sa 10 milion fjalë, e paraqet vetën si gomar

Kreu i Partisë Euroatlantike, Milam Zeka, përmes një postimi në Facebok, ka bërë publike një foto ku shihen Kurti, Konjufca, Shkëlzeni dhe një gomar duke e shkruar se është Zeka.

Zeka ka bërë një improvizim të fotos duke shkruar që gomari është vet ai gjersa ka shkruar që nga atëhere ka folur në heshtje që nuk por që mos fol më thoshin, se po fola, ky popull vetëm ty të kupton, sepse je gomar, e mundesh me na prishë punë.

Postimi i plotë

Albini, Shkelzeni, Glauki dhe une

Foto sa 10 milion fjale

Dikur, jo shume moti, dilshum neper protesta. Keta tre, po i njihni ma. Une jam ky me vesh te gjate. Me paten mbulu me nje çarqaf. Keta bertisnin, e une ju flisja ne heshtje. Ju flisja me gjuhen tuaje, po nuk me degjonit, dhe nuk dojshi mem kuptu qe ju lutsha Zotit mos mu ba si keta tre. Atehere me paragjykojshi. Nuk dojshi me dite qe permes kurrizit tim, dojshin me qu perpara kauzen e tyre te “shenjte”!

Kam pasur nje debat te ashper me keta tre. Mosni ju thojsha, se mos po preket populli, ngase munde te pyes se si ka mundesi qe me nje gomar ta qojme perpara kauzen tone revolucionare. Mos fol me thoshin, se po fola, ky popull vetem ty te kupton, sepse je gomar, e mundesh me na prishe pune. Heshta, ama qe ku erdhi puna. Une dhe populli ngelem aty e ashtu siç ishim, ndersa keta: njeri kryeminister, njeri minister, njeri keshilltar!!!
Une me popullin…!

Related posts

Hamasi vazhdon barbarinë mbi Izraelin: Lëshon mbi 100 raketa – Qindra të vrarë dhe mijëra të plagosur

adminkosova

“Turqit janë të gatshëm që të bëjnë film për Adem Jasharin”

dardanianews

Eskalon debati në mes Bekim Jasharit dhe Sami Lushtakut, ky i fundit i përgjigjet ashpër

dardanianews