31.3 C
New York
June 26, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Arrestohet personi që e quajti “prostitutë” të dhunuarën e luftës

Policia e Kosovës ka arrestuar personin që në një koment në Facebook kishte ofenduar rëndë një të dhunuar të luftës duke e quajtur si prostitutë.

Indeksonline kishte raportuar për këtë lajm dhe menjëherë pas publikimit, Prokuroria kishte marrë masat e para ndaj këtij rasti.

Njësiti kundër Krimeve Kibernetike ka arritur të zbulojë të dyshuarin.

Indeksonline mëson se i arrestuari është nga një fshat i Drenasit.

Pas arrestimit, i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Personi me emrin në Facebook Patris Bondi ishte aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje./Indeksonline/

Related posts

Për ata që pyesin: “Pse është e rëndësishme Ukraina

dardanianews

‘Përplasje’ e ashpër/ Rron Gjinovci e quan Berat Buzhalen asistent të krimit të organizuar

dardanianews

OBSH-ja jep lajmin, tregon sa do të zgjasë koronavirusi

dardanianews