27.1 C
New York
June 25, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Arrestohet personi që e quajti “prostitutë” të dhunuarën e luftës

Policia e Kosovës ka arrestuar personin që në një koment në Facebook kishte ofenduar rëndë një të dhunuar të luftës duke e quajtur si prostitutë.

Indeksonline kishte raportuar për këtë lajm dhe menjëherë pas publikimit, Prokuroria kishte marrë masat e para ndaj këtij rasti.

Njësiti kundër Krimeve Kibernetike ka arritur të zbulojë të dyshuarin.

Indeksonline mëson se i arrestuari është nga një fshat i Drenasit.

Pas arrestimit, i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Personi me emrin në Facebook Patris Bondi ishte aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje./Indeksonline/

Related posts

Kam bërë shumë gabim që s’e kam marr”, pacientët të penduar që nuk u vaksinuan me kohë

dardanianews

Çfarë po ndodh në Suedi ndërkohë që bota është pushtuar nga koronavirusi. Rregullat e vetme janë…

dardanianews

Deputetja e Vetëvendosjes zbulon me kë do të bëjnë koalicion

dardanianews