17.6 C
New York
June 2, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

A është Skender Hyseni i propozuari për kryeministër, flasin nga LDK-ja

Në disa media mëngjesin e sotëm u raportua se Lidhja Demokratike e Kosovës do ta dërgoj të presidenti Hashim Thaçi, emrin e Skender Hysenit si mandatar për formimin e Qeverisë. Por këtë lajm e mohoi shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi.

Gashi për mediat vendore tha se këto lajme nuk janë të vërteta.

Nuk janë të vërteta këto, nuk kemi pasur diskutim”, tha shkurtimisht ai.

Ndryshe, LDK para disa ditësh ka thënë se ekziston vullneti që nëse u jepet mandati ta formojnë Qeverinë në një koalicion të mundshëm me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, Nismën Socialdemokrate, Aleancën Kosova e Re dhe minoritetet jo shumicë në Kuvend.

Related posts

I dyshuari nga Rahoveci për vrasjen dhe djegien e vëllait, e kishte vrarë edhe gruan para disa vitesh

dardanianews

Miratohet kërkesa e kryeauditores për ulje të pagës

dardanianews

Erdogan zbulon 6 pikat e negociatave Rusi-Ukrainë: Ka dakordësi për 4 prej tyre

dardanianews