20.8 C
New York
September 25, 2022
DardaniaNews
FeaturedLajme

Ambasadori amerikan Kosnett mbështet seancën e nesërme për mocionin ndaj Qeverisë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit për Qeverinë Kurti.

“Jam i kënaqur ta shoh Kuvendin që nesër do ta mbajë seancën e mocionit të votëbesimit”, shkruan Kosnett.

Ambasadori Kosnett tregon se sot i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, se është e rëndësishme që të respektohet kushtetua e vendit nga Kuvendi dhe institucionet e tjera.

“Siç i kam thënë Kryeministrit Kurti sot, është e rëndësishme që Kuvendi dhe gjitha institucionet ta respektojnë Kushtetutën”, ka thënë Kosnett.

Related posts

Vazhdon “mjeshtëria” në klinikat estetike, doktorët po injektojnë produkte të paautorizuara

dardanianews

Flet ushtaraku, tregon pse u rishfaq Florim Ejupi – ky është skenari i frikshëm ndaj LDK-së

dardanianews

“Shëruesi” i fut duart gruas: Të dielën do të të lë me barrë, do të të heq magjinë

dardanianews