5.8 C
New York
March 25, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Eskalon Andi Bushati: Halil Matoshi është belban që punon për një bodigard

Gazetari nga Shqipëria, Andi Bushati, i ka kthyer një përgjigje të shkurtër gazetarit nga Kosova Halil Matoshit pasi ky i fundit e denoncoi thirrjen e tij për revoltë e dhunë.

Bushati në një shkrim të para disa ditëve bënte thirrje për revoltë te militantët e Lëvizjes Vetëvendosje pas rrëzimit të Qeverisë Kurti.

Kësaj here ai ka fyer gazetarin me përvojë nga Kosova, Halil Matoshin.

“Nuk e dija që ky Halil Matoshi ishte edhe gagaç nga mendja. Të ngatërrosh revoltën ndaj padrejtësisë me gjakderdhjen do të thotë se ke punuar për shumë kohë si çirak i një bodigardi,” shkroi Bushati.

Gagaç nga fjalori i shqipes definohet ai që i merret goja e belbëzon.

Ndërkohë, z.Matoshi e kishte akuzuar Bushatin se kishte kërkuar gjakderdhje në Prishtinë, me thirrjet e tij për revoltë.

Related posts

Kujtim Fejzullahi, terroristi 20-vjeçar që u vra në Vjenë pas sulmit që tronditi botën

dardanianews

India goditet nga mutacioni i dyfishtë i coronavirusit, mësohet arsyeja pse është i rrezikshëm për ata që janë vaksinuar dhe që e kanë kaluar COVID-19

dardanianews

Kolonë me automjete ushtarake të KFOR-it drejt Mitrovicës së Veriut, një helikopter e ndjek nga lart

dardanianews