6.9 C
New York
December 3, 2021
DardaniaNews
Featured Natyra

Injoron shenjat paralajmëruese, notuesi brazilian futet në liqen – i vihet nga pas aligatorit që e kafshon në kraharor

Një notues është sulmuar nga aligatori në Brazil, pasi injoroi shenjat paralajmëruese se liqeni është i mbushur me aligatorë.

Viktima që u kafshua në kraharor, ishte sulmuar nga aligatori pak metra para se të dilte nga ujit në Lago do Amor në Campo Grande, destinacion i njohur turistik, transmeton Telegrafi.

Willyan Caetano, që filmoi incidentin kishte parë burrin duke u futur në ujë, dhe e dinte se diçka e keqe do të ndodhë.

E mjaftuan pak sekonda të kalojnë pasi u fut në ujë, që t’i vihet pas aligatorit i cili para se të dilte nga uji iu vërsul duke e kafshuar në kraharor.

Për fat të mirë burri arrin të dalë nga uji, duke i shpëtuar më të keqes. Pasi e kupton se ka mundur ta pësojë me jetë, e shfaq plagën në kraharor.

Është interesant sesi pavarësisht kafshimit, braziliani shpëton me vetëm disa gërvishtje të lehta – ku pas tretmanit është liruar menjëherë nga spitali. /Telegrafi/

..

Terrifying moment swimmer is chased and bitten by an alligator

 

Related posts

: Si mashtronin vajzat bashkëshortin ditën e dasmës

dardanianews

Ushtria amerikane teston dylbinë e re elektrike të pushkës, nuk i lejon ushtarët të shkrepin plumba nëse objektivi nuk është në shënjestër

dardanianews

Koronavirusi, çfarë ndodh me trupin kur sëmuremi? Mjeku publikon mushkëritë e një 28-vjeçari të mbushura me infeksion

dardanianews