14 C
New York
December 11, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajmi i fundit

LAJMI I FUNDIT: Edhe 32 të prekur nga koronavirusi

IKSHPK ka konfirmuar 32 raste pozitive me Covid-19 në Kosovë. Po ashtu, bëhet e ditur se 1 person është shëruar.

Të infektuarit janë raste kontakti dhe vijnë nga këto vendbanime në Kosovë: Rastet pozitive janë raste kontakti, njëzet e tre (23) raste nga komuna e Pejës (sipas vendbanimit: katërmbëdhjetë (14) raste Pejë, pesë (5) raste Nakëll dhe katër (4) raste Bllagajë), katër (4) raste me vendbanim në Runjevë-Kaçanik, dy (2) raste me vendbanim në Strellc i epërm-Deçan dhe me nga një (1) rast vendbanimet: Hoçë e Qytetit-Prizren, Sallagrazhdë-Suharekë dhe Shtime.

IKSHPK bën thirrje që të zbatohen rekomandimet që sa më shpejt të dilet nga kjo situatë:

/Express/

NJË I SHËRUAR DHE TRIDHJETË E DY RASTE ME COVID-19!Sot më 26 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Sunday, April 26, 2020

Related posts

Milaim Zeka fyen rëndë Agim Bahtirin: Kush je ti more hajvan me thirrë për vëllavrasje!

dardanianews

Humbën jetën tre anëtarë të familjes nga Kosova, ja si t’i dalloni kërpudhat helmuese

dardanianews

Militanti i VV’së bën thirrje që të digjen zyra e Presidentit dhe Gjykatës Kushtetuese

dardanianews