23.2 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Lajmi i fundit

LAJMI I FUNDIT: Edhe 32 të prekur nga koronavirusi

IKSHPK ka konfirmuar 32 raste pozitive me Covid-19 në Kosovë. Po ashtu, bëhet e ditur se 1 person është shëruar.

Të infektuarit janë raste kontakti dhe vijnë nga këto vendbanime në Kosovë: Rastet pozitive janë raste kontakti, njëzet e tre (23) raste nga komuna e Pejës (sipas vendbanimit: katërmbëdhjetë (14) raste Pejë, pesë (5) raste Nakëll dhe katër (4) raste Bllagajë), katër (4) raste me vendbanim në Runjevë-Kaçanik, dy (2) raste me vendbanim në Strellc i epërm-Deçan dhe me nga një (1) rast vendbanimet: Hoçë e Qytetit-Prizren, Sallagrazhdë-Suharekë dhe Shtime.

IKSHPK bën thirrje që të zbatohen rekomandimet që sa më shpejt të dilet nga kjo situatë:

/Express/

NJË I SHËRUAR DHE TRIDHJETË E DY RASTE ME COVID-19!Sot më 26 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Sunday, April 26, 2020

Related posts

Erdogani i thotë Putinit se do të angazhohet për mbarimin e luftës në Ukrainë

dardanianews

Asnjë i vdekur dhe 124 raste të reja me Covid19, brenda ditës në Kosovë

dardanianews

“Zbulohet marrëveshja mes Putinit-Vuçiqit-Thaçit-Ramës dhe Batonit për ndarje të Kosovës“

dardanianews