26.3 C
New York
July 12, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

LAJMI I FUNDIT: Nenad Rashiq i bashkohet kabinetit të Albin Kurtit, emërohet Këshilltar Politik i Kryeministrit!

Nenad Rashiq i është bashkuar kabinetit të Qeverisë në detyrë të Albin Kurtit.Ai është emëruar këshilltar politik dhe udhëheqës i zyrës për çështje të komuniteteve.Vlen të theksohet se në zgjedhjet e 6 tetorit, Rashiq kishte kandiduar me partinë e tij Partia Progresive Demokratike.

Njoftimi i ZK:Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot z. Nenad Rašić, Këshilltar Politik i Kryeministrit në detyrë dhe njëkohësisht udhëheqës i Zyrës për Çështje të Komuniteteve.Gjithashtu, kryeministri në detyrë Kurti ka emëruar edhe z. Aleksandar Stanković, Këshilltar Politik i Kryeministrit në detyrë.

Related posts

Rama në frekuencë me Vuçiqin/ Analisti: Ky është thelbi i deklaratës – t’i thuhen troç dhe prerazi këto fjalë nga Kosova

dardanianews

Lavrov thotë se janë afër marrëveshjes me Ukrainën, zbulon disa detaje

dardanianews

Notre Dame: sarkofagët e fshehur zbulojnë sekretet e “kalorësit” dhe “kryepriftit”!

dardanianews