25.3 C
New York
April 15, 2024
DardaniaNews
Big brotherShowbiz

Nisin thumbat mes moderatorëve të Big Brother VIP dhe Ferma VIP

Ferma VIP është krahasuar shpesh me Big Brother VIP për shkak të formatit të ngjashëm, me banorë Vipa që jetojnë në një shtëpi. Në komente të publikut vihet re ky krahasim që bëhet nga audienca, ndërsa vetë dy programet nuk i kanë kursyer disa thumba kundrejt njëri tjetrit.

Në Prime-n e fundit të “Ferma Vip”, moderatorja Fjoralba Ponari përdori një shprehje popullore tek tha: “Pema me kokrra gjuhet”.

Ndërkohë gjatë spektaklit të së shtunës të “Big Brother Vip”, Ledion Liço përdori po të njëjtën shprehje.

“Siç do thoshte një shprehje, pema me kokrra gjuhet”- tha ai ndërsa e shoqëroi këtë shprehje me një mimikë “ironizuese”.

Kujtojmë se pak ditë më parë nuk mungoi një thumb edhe nga ana e Fjoralbës, e cila tek po i përgëzonte fermerët për energjinë pozitive që përcjellin, tha se ata kanë rivendosur standartin e të bërit reality show në Shqipëri. Një deklaratë kjo që u mor si thumb për BBV, pasi siç dihet banorët e këtij programi shquhen për debate të forta dhe zhurmë në shtëpi.

Related posts

Këngëtarja e mirënjohur kosovare për Arben Vitinë: Ishte fat në fatkeqësi

dardanianews

Ky është mashkulli ideal që Leonora e uron për ditëlindje

dardanianews

Verona befason me përgjigjen kur pyetet nese do futej në ‘Big Brother’

dardanianews