14 C
New York
December 11, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Sot nga ora 21:00 kërkohet të lëshohet kënga e marshit të UÇK’së si protestë ndaj këshilltarit të Kurtit

Deklarata skandaloze e Shkëlzen Gashit, këshilltarit të Albin Kurti se UÇK’ja ka bërë krime ndaj civilëve serbë ka ngjallur reagime të shumta, shkruan Gazeta Metro.

Një grup i të rinjve kanë nisur iniciativë që sot nga ora 21:00 të gjithë qytetarët ta lëshojnë këngën e marshit të UÇK si protestë ndaj qëndrimit të këshilltarit të Albin Kurtit për UÇK.

Kjo thirrje vjen pas deklaratave skandaloze të këshilltarit Gashi dhe qëndrimeve të tij për Dick Martyn.

Kujtojmë se kjo deklaratë ka bërë që edhe mediat serbe të raportojnë, duke thënë se Qeveria Kurti po pranon krimet që ka bërë UÇK’ja.//gazetametro.net

Related posts

EKSKLUZIVE / PDK Se Shpejti Me Kryetar Te Ri, Ja Per Ke Behet Fjale

dardanianews

Ky është personi që jeton në vendin më të sigurt në botë nga koronavirusi (FOTO)

dardanianews

Presidentja e Kosoves “Shote Galica” shqiptare po ja thote troç ne sy kete gje serbise dhe kjo gje po i shqeteson ata

dardanianews