22.4 C
New York
May 26, 2024
DardaniaNews
FeaturedSport

Gjyqtari ndeshjes Real-Bayern, është “baksuz” për madrilenët

Gjyqtari polak Szymon Marciniak është zgjedhur për të gjykuar ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve që Real Madrid dhe Bayern Munich do të luajnë këtë të mërkurë në stadiumin Santiago Bernabeu.

Marciniak ka drejtuar Real Madridin në shtatë ndeshje në kompeticionet evropiane, nga të cilat ka fituar vetëm dy. Pjesa tjetër e ndeshjeve përfundoi me dy barazime dhe tri humbje.

E fundit ishte pikërisht në gjysmëfinale kundër Manchester Cityt sezonin e kaluar, ku Real Madridi u nënshtrua në Etihad Stadium 4-0.

Gjyqtari polak kishte drejtuar edhe finalen e Kupës së Botës mes Argjentinës dhe Francës, si dhe finalen e Ligës së Kampionëve të fundit ndërmjet Manchester Cityt dhe Interit./Indeksonline/

 

Related posts

Shokon Gjokoviq: Isha i infektuar me COVID dhe shkova në një takim me fëmijë

dardanianews

Dorëzohet Irani, në rishikim ligji që obligon vënien e shamisë për gratë

dardanianews

Serwer tregon se çka mund të ndodhë nëse Albin Kurti nuk lejohet të kandidojë në zgjedhje

dardanianews