21.3 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Izolohen tri familje në Klinë, kishin kontakt me italianen e infektuar

Tri familje që tashmë janë vendosur në karantinë pasi dyshohet se kanë pasur kontakt me njërin prej të infektuarve me koronavirus, ka konfirmuar Qendra Kryesore Familjare në Klinë për Gazetën Express.

Siç mëson Express, 20-vjecarja e infektuar me koronavirus, punonjëse në Caritas, ka pasur kontakt me këto familje.

Ministri i Shendetësisë, Arben Vitia, në konferencën e jashtëzakonshme, ka konfirmuar se kanë dalë dy raste pozitive me koronavirus në Kosovë. /Express/

Related posts

Alarmon Milazim Krasniqi: Ja skenari serb që ka nisur në Bërnicë dhe Babimoc

dardanianews

Gai Plin Secundi: Romakët i kopjuan monedhat e argjendit nga epirotët dhe ilirët

dardanianews

Orari i ri i lëvizjes nga data 24 deri me 26 Prill, ja kur mund të dilni!

dardanianews