22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Sociale

Serbëve për njohje me shqiptaret iu kushton 3 mijë euro – procedura ka tre hapa, e dasma mund të kryhet për disa javë

Ndërmjetësimi tek njohja sot nuk bëhet vet nga një person apo agjenci, përkundrazi ajo tash bëhet përmes shumë bashkëpunëtorëve të shpërndarë në gjithë rajonin.

Puna paguhet mirë, martesat që lidhen rrallë ndodhë të prishen, ndërsa se ky biznes po ec, ka treguar një nga pronarët e agjencisë që ndërmjetëson njohjen kryesisht mes serbëve edhe shqiptareve, shkruan “Kurir”, transmeton “Bota Sot”.

Mishko Jovanoviç nga agjencia e regjistruar në Tiranë, por që ka bashkëpunëtorë të shpërndarë gjithandej, punën e ka nis para 8 viteve.

“Kjo është punë që ka ec, ne kemi parë se ka funksionuar edhe para fillimit tonë. Nuk ka rregulla, më së shumti ka serbë, por ka edhe kroatë edhe njerëz nga Bosnja, por edhe nga Evropa”, thotë ai përmes telefonit nga Mali i Zi.

Related posts

“Fol me mjekun”, kuptojeni online nëse keni simptoma të koronavirusit

dardanianews

Albin Kurti e dërgon Hashim Thaçin në Komisionin e Venedikut

dardanianews

A ranë në kurthin e Thaçit, Kurti dhe Mustafa?

dardanianews